На сьогоднішній день перманентний макіяж брів є справжньою художньою процедурою, яка вимагає від майстра не лише досвіду та вмінь, а й гарного смаку. Якщо спеціаліст виконує свою роботу бездоганно, у результаті отримуємо натуральні брови без явного ефекту татуажу, якого так бояться сучасні дівчата.
Існує три найпоширеніші техніки татуажу брів: пудрова (тіньова), волоскова та змішана. Розібратися в їхніх особливостях та специфіці нам допомагає Шевчук Вікторія Станіславівна – майстер перманентного макіяжу та татуажу.
Пудрова техніка
Пудрова техніка – це метод тіньової розтушовки, при якому створюється ефект підфарбованих тінями або олівцем брів. Колір при цьому може варіюватися від менш помітного до більш насиченого. Пудровий татуаж брів виконується за допомогою машинки для перманентного макіяжу, що дозволяє створити різноманітні переходи в розтушовці.
За допомогою таких художніх прийомів, як тінь і напівтінь, створюється потрібна форма та об'єм. На даний момент у тренді природність, тому не варто захоплюватися чіткими лініями та кутами, а колірний градієнт у брові має бути від світлого до темного.
Серед переваг пудрової техніки:
- ефект тримається від 7 місяців до 2 років, залежно від типу шкіри;
- ця техніка підходить для будь-якого типу шкіри;
- мінімальна травматизація шкірного покриву;
- відсутність больових відчуттів, без крові та набряків;
- максимально натуральний ефект;
- у процесі загоєння втрата кольору мінімальна, а сам відновлювальний період короткий і майже не супроводжується дискомфортом.
Волоскова техніка
Волосковий татуаж брів може виконуватися ручним (мікроблейдинг) або апаратним методом. На цю техніку раджу звернути увагу дівчатам, які мають численні прогалини в рості волосків або страждають від алопеції. Важливо розуміти, що цей метод зовсім не підходить для дівчат із комбінованою або жирною шкірою, оскільки вже через кілька місяців волоски розпливуться й перетворяться на тінь. Також варто відмовитися від волоскової техніки власницям сухої та тонкої шкіри – це може призвести до появи шрамів.
Мікроблейдинг брів виконується за допомогою ручки-маніпули та спеціальної насадки з голками. Пігмент вводиться в шкіру за певною схемою за допомогою надрізів у вигляді волосків.
З переваг волоскової техніки:
- волоски заповнюють прогалини, виглядають тонкими та природними;
- ефект після мікроблейдингу тримається довше, ніж після апаратного татуажу.
Мінуси цього методу:
- більша травматичність, ніж при апаратній техніці;
- іноді можливі больові відчуття та набряклість;
- складність художнього виконання.
На таку процедуру слід записуватися лише до справжніх професіоналів своєї справи, щоб уникнути неприємних наслідків: надто глибоких надрізів, рубців, розмиття пігменту чи його затемнення.
Апаратна волоскова техніка менш травматична, ніж ручна, тому саме її частіше використовують майстри. Під час процедури машинка створює лінію за допомогою десятків мікропроколів, тому уникнути рубців значно легше. Апаратний волосковий метод дозволяє досягти ніжного та природного макіяжу брів.
Змішана техніка
Цей вид татуажу поєднує в собі пудрову та волоскову техніки, що дозволяє спочатку промалювати волоски, а потім відтінити їх. З часом волоски виглядатимуть менш чітко та перетворяться на тінь. Ця техніка займає більше часу і вимагає високого рівня майстерності, тому коштує дорожче за дві попередні.
Як проходить процедура?
Під час процедури перманентного макіяжу дівчина разом із майстром погоджують форму, техніку та відтінок брів, які будуть максимально наближеними до природних. Потім на шкірі створюється так званий макет, за яким майстер наносить перманентні лінії.
Після цього майстер татуажу за допомогою спеціального апарата вводить барвний склад. Сама процедура у 95% випадків проходить без болісних відчуттів і набряків, а планувати її варто за тиждень до або після менструації. Після завершення татуажу шкіра навколо брів трохи червоніє, але з часом це минає, а на місці проколів утворюється тонка скоринка. Повний процес відновлення після перманентного макіяжу займає близько тижня-двох. Через місяць після процедури завершується процес регенерації шкіри – вона повністю оновлюється, і нарешті проявляється правильний відтінок пігменту.
Як доглядати за бровами після татуажу?
Після виконання перманентного макіяжу брів слід уникати тривалого перебування на сонці та регулярно користуватися сонцезахисними засобами, оскільки ультрафіолет руйнує пігмент. Також варто відмовитися від кремів та засобів, які посилюють кровообіг і регенерацію в цій зоні.
У середньому татуаж брів тримається від 6 до 18 місяців залежно від техніки та типу шкіри. Тому, якщо дівчині не сподобався результат, їй доведеться чекати, поки колір посвітлішає, і тоді змінити форму, або ж видалити пігмент лазером.
Відгук про перманентний макіяж брів
Я давно хотіла зробити татуаж брів, але дуже боялася, тому що головне завдання – збільшити та скоригувати форму – у реальності могло бути невиконаним і виглядати жахливо. Минулого року я навіть записалася до майстра, але потім усе ж скасувала запис. На початку цього року я знову задумалася про татуаж, передивилася 355 майстрів і їхні роботи. У результаті обрала Вікторію, і ось чому: досвід роботи понад 5 років, безліч сертифікатів, постійне підвищення кваліфікації, освоєння нових технік. На щастя, я не помилилася.
Як усе проходить. Ще до сеансу ми обговорили за моїми фото, чого я б хотіла у результаті, і Віка дала рекомендації, як потрібно підготуватися до самої процедури: не пити каву в день татуажу, пропити Герпевір (оскільки у мене є схильність до вірусу герпесу).
Сама процедура почалася з того, що Віка намалювала форму, при цьому постійно показувала мені в дзеркалі, що виходить. Потім був обраний пігмент, точніше кілька його відтінків, які у поєднанні ідеально підійшли до мого кольору шкіри та волосся.
Один із найважливіших моментів під час процедури – це знеболення. Я хоч і не боюся болю, але все ж мені було боляче. Брови робили приблизно дві години у пудровій техніці, і застосовувати знеболювальне довелося ще кілька разів.
Відразу після сеансу результат дещо шокував: привіт, Брежнєв =) Віка попереджала, що спочатку колір буде досить темним, але після процесу загоєння пігмент посвітлішає і набуде саме того відтінку, який ми обирали. Мої брови гоїлися майже тиждень, і весь цей час їх взагалі не можна було мочити водою. Віка порадила забути про їхнє існування на цей період =)
Але темні широкі брови, на яких ще й з’явилася скоринка, складно не помітити. Я трималася, як могла. Після того, як скоринки зійшли, стало видно, що корекція безумовно потрібна. Корекція пройшла значно швидше за часом і менш болісно.
Тепер мої брови – це казка! Я зовсім забула, що таке олівець і тіні для брів. Саме той випадок, коли встала з ліжка і пішла =) Колір вийшов абсолютно натуральним. Більше того, вдалося перекрити шрам, який у мене залишився ще з дитинства. Висновок: татуаж – крута штука, головне, правильно обрати майстра!
Ніна