Лазерна епіляція: все, що ти хотіла знати, але не могла нагуглити

43
17 карток

Наш експерт

Анна Шевелава

Анна Шевелева, засновниця клініки Zanneli Endermospa

Видалення небажаного волосся назавжди (і чи взагалі це можливо чисто фізіологічно?) – бажання кожної дівчини без винятку. І, як відомо, у цьому нам може допомогти лазерна епіляція. Так, ця процедура існує на ринку вже не один десяток років, але досі породжує навколо себе багато міфів та домислів. Щоб покінчити з ними раз і назавжди, відповісти на всі ваші запитання, скрупульозно зібрані редакцією Beauty.ua в мережі, ми звернулися в одну з кращих клінік України – Zanneli Endermospa, адже саме тут представлений лазер останнього покоління Nd: YAG. Таких систем в Україні – всього три, дві з яких – у Zanneli Endermospa.

Засновниця клініки Анна Шевелева розповіла нам УСЕ, що ми хотіли знати про лазерну епіляцію, але так і не змогли нагуглити в інтернеті!

Як мені зрозуміти, який вид лазера краще?

Для проведення лазерної епіляції розроблено дуже багато апаратів, на основі яких лежать лазери з різною довжиною хвилі та потужністю. Зазвичай, клієнту абсолютно байдужі технічні характеристики самого апарату, яка у нього довжина хвилі і т.д. Клієнту в цьому складно розібратися. Найважливіше, щоб був результат, і було не боляче.

Сьогодні ми можемо виділити 3 основних види апаратів для процедури видалення небажаного волосся: александритовий, діодний і неодимовий лазери. Всі інші, наприклад, квантовий, елос – це їх модифікації.

Діодний лазер працює на довжині хвилі до 800 нанометрів. Його активно застосовують у сучасній косметології для епіляції, хоча процедура на цьому виді лазера досить болісна. Він добре працює з темними волоссям на світлій шкірі. Але цим видом лазера не можна робити епіляцію, якщо у вас є засмага – будуть опіки. Також хочу звернути увагу дівчат зі смаглявою шкірою: діодний лазер на темній шкірі може залишити опік.

Ще один дуже важливий момент: діодний лазер – контактний. Що це означає? Лазерне видалення волосся з ним проходить за допомогою насадки, яка торкається шкіри клієнта. Багато салонів знехтували правилами повної стерилізації насадки: хтось робить це тільки за допомогою хлоргексидину, але він не вбиває багато бактерій, які провокують грибок, молочницю, герпес.

Також мінус діодного лазера – у тому, що швидкість проведення температури досить низька: деяким пацієнтам це завдає реальний дискомфорт.

Александритовий лазер працює на довжині хвилі до 750 нанометрів, цей вид лазера прийшов на зміну рубіновому лазеру. Рубіновий був першим апаратом, представленим світу в 1960 році, але зараз ним мало хто користується, це вже минуле століття. Александритовий лазер буває двох видів: контактний і безконтактний. Цим лазером також небажано користуватися в літній період, після засмаги, щоб уникнути опіків.

Останнє і більш досконале покоління лазерів – неодимовий лазер. Довжина його хвилі – 1064 нанометра. Це дозволяє прибирати дрібні судини, а також судини, які живлять самі цибулини, прибирати волосся темного і світлого кольору. Лазер – безконтактний, він не торкається шкіри. Процедура на цьому типі лазера майже не викликає болісних відчуттів.

Кожен вид епіляції відрізняється тими чи іншими характеристиками. У кожного лазера свої переваги і недоліки. На мою думку, видалення волосся краще всього довірити неодимовому лазеру. Він відрізняється високою ефективністю і мінімальною болісністю, а ще відсутністю контакту зі шкірою, а отже, і ризику підхопити якусь інфекцію. На цьому типі лазера дуже високі результати при роботі не тільки з темними, але і рудими, світлими, сивими і навіть пушковими волоссям. Ще один немаловажний плюс неодимового лазера – можливість зробити лазерну епіляцію в літній період і на темній шкірі.

Чому після лазерної епіляції не ростуть волосся?

Як роблять лазерну епіляцію: промінь, впливаючи на волосяну цибулину, прогріває її до певної температури, і цибулина руйнується, а судина, яка живить цибулину, запаюється. Після процедури організм виштовхує цибулину, лунка закривається, волос не росте. Але волосся назавжди видалити неможливо, не можна вірити клінікам, в яких кажуть, що це «назавжди». З фізіологічної точки зору волосся ростуть завжди і скрізь, але їх буде менше. Якщо у вас росло до цього 100%, то після курсу лазерної епіляції і пару років підтримки буде рости 5%. Волосся будуть рости повільно, а самі по собі будуть тонкими і практично непомітними: їх можна буде голити і забувати про їх існування на місяць.

Я боюся опіків та болю: чи можна цього уникнути при епіляції?

Опік при лазерній епіляції можливий, якщо процедуру робить неграмотний спеціаліст. Найпоширеніші причини, через які може бути опік від лазера:

  • Неправильно виставлені параметри лазера. Наприклад, спеціаліст, перед тим як увімкнути лазер, не перевірив, на які потужності виставлений апарат;
  • опік забезпечений, якщо клієнт попередньо наніс жирний крем на зону, де роблять епіляцію;
  • якщо під час однієї процедури кілька разів обробити лазером одне і те ж місце;
  • можна отримати опік на обличчі, якщо не змити попередньо перед процедурою тональний крем;
  • лазерну епіляцію не можна проводити діодним і александритовим лазерами на засмаглій шкірі. При засмазі в шкірі утворюється меланін, який є мішенню для лазера, у такому випадку збільшується ризик отримання опіку.

А як бути з раком шкіри: кажуть, що лазерні процедури підвищують ризик?

Лазерна епіляція – цілком безпечний спосіб видалення волосся на тілі. Ризик раку шкіри підвищує перебування під прямими сонячними променями без УФ-захисту, особливо, якщо на шкірі є новоутворення. Тому в нашій клініці спеціалісти ніколи не зачіпають родимки під час лазерного видалення волосся.

А якщо дівчина вагітна або годує можна їй робити лазерну епіляцію?

Вагітним і годуючим цю процедуру ми не рекомендуємо. Немає інформації, що для них це шкідливо, але на всякий випадок жінці в положенні краще не створювати зайвий стрес організму. Своїм клієнтам під час вагітності я намагаюся мінімізувати кількість і варіабельність процедур. Найчастіше вагітним клієнткам я роблю процедуру по догляду за обличчям HydraFacial. Її можна робити в будь-якому віці і в будь-яку пору року. Це та ж косметологічна чистка обличчя, але дуже приємна.

Коли мені чекати, що волосся нарешті перестануть рости?

Лазерне видалення волосся істотно сповільнює ріст волосся в зонах, оброблених лазером. Коріння волосся знаходиться на глибині 4-6 мм під шкірою. Ось ці 4 мм випадуть приблизно за 2 тижні. Всі клієнти помічають, що після 1-ої процедури вони починають рости повільно, голити можна скільки завгодно, не буде подразнення і буде дуже комфортно. Іноді після 2-3 процедури волосся сильніше росте. До цього треба спокійно ставитися, не переживати. Лазер не тільки прибирає цибулини, він стимулює сплячі цибулини: волосся ростуть інтенсивніше, але при цьому вони пушкові, а не жорсткі. Голіть і ходіть далі.

Для повного видалення волосся кожному клієнту потрібна різна кількість процедур: комусь – 5, а у когось вже після першої процедури волосся не росте протягом 3-х місяців. Зазвичай я кажу так: «На наступну процедуру ми записуємося приблизно через місяць, але ви не приходьте, якщо волосся немає». Не виросли - ви не приходьте.

Я читала, що через лазер можуть з'явитися пігментні плями на обличчі, чи це так?

Ця проблема може стати актуальною, якщо перед епіляцією не очищати шкіру, не знімати макіяж. Також потрібно бути обережними при роботі на темній шкірі, особливо діодним і александритовим лазерами.

А потрібно голити "вусики" над губою перед епіляцією?

На обличчі зазвичай ніхто не голить волосся. Їх там небагато. Винятки трапляються рідко.
 

А працює лазер на волоссі в носі та вухах?

У носі та вухах волосся потрібні з фізіологічних причин, вони затримують пил, бруд, тому ми не рекомендуємо їх видаляти в цих місцях.

Що робити перед лазерною епіляцією, щоб отримати максимальний ефект без болю?

Якщо ми говоримо про процедуру на александритовому і діодному лазерах, то перед епіляцією не варто:

  1. засмагати за 2 тижні до та 2 тижні після процедури;
  2. важливо, щоб шкіра була здоровою;
  3. за 3 тижні до епіляції виключити всі види інших епіляцій, можна тільки голитися;
  4. за 8 годин до лазерної епіляції необхідно гладко поголити шкіру в зоні епіляції. Волосся при лазерній дії згорає, довге волосся може залишати на шкірі опіки.

Якщо ви плануєте робити епіляцію неодимовим лазером, то засмагати можна, але голити волосся бажано за два дні до процедури.

Що робити після лазерної епіляції: голити чи ні?

Можна голити хоч кожного дня! Головне не епілятором. Все одно ви голите мертві волосся.
 

Я дуже боюся, що буде боляче. Чи можливо, щоб лазерка була безболісною?

У нашій клініці фахівці працюють на неодимовому лазері, і він, як правило, не викликає болісних відчуттів. Також додатково, за потреби, ми використовуємо лід. Це допомагає тим, у кого дуже чутлива шкіра. Для інших видів лазера фахівці повинні пропонувати знеболюючий крем. Щоб зняти почервоніння після епіляції та заспокоїти шкіру ми наносимо на оброблені ділянки пантенол.

Читала на форумах, що після лазерної епіляції трапляється затримка місячних. Є ризик збити цикл?

Цього бути не може. Лазерний промінь впливає тільки на м'які тканини, тільки на глибину волосся – це приблизно 4 міліметри під шкіру. Промінь не досягає до важливих репродуктивних органів.

Хоча лазерну епіляцію я не рекомендую дівчатам, у яких ще не почався менструальний цикл. Її можна робити, коли цикл іде протягом трьох років.

Чорне волосся складніше прибрати, ніж світле?

Навпаки. Чорне волосся легше прибрати, ніж світле. Тому що на чорне волосся йде подвійний вплив, на меланін і пігмент, а також на судину. На білих волоссях – тільки на судини. Тому чорне волосся видаляється набагато швидше і якісніше.

Якщо я приймаю гормональні препарати, чи можу я робити лазерку?

Так, можна. Лікування гормонального фону не є протипоказанням до лазерної епіляції.

Якщо між процедурами була перерва більше 2 місяців, це впливає на кількість наступних процедур та ефект?

Не впливає.

Поділитися в Facebook

Beauty Cards