Для проведення лазерної епіляції розроблено дуже багато апаратів, на основі яких лежать лазери з різною довжиною хвилі та потужністю. Зазвичай, клієнту абсолютно байдужі технічні характеристики самого апарату, яка у нього довжина хвилі і т.д. Клієнту в цьому складно розібратися. Найважливіше, щоб був результат, і було не боляче.
Сьогодні ми можемо виділити 3 основних види апаратів для процедури видалення небажаного волосся: александритовий, діодний і неодимовий лазери. Всі інші, наприклад, квантовий, елос – це їх модифікації.
Діодний лазер працює на довжині хвилі до 800 нанометрів. Його активно застосовують у сучасній косметології для епіляції, хоча процедура на цьому виді лазера досить болісна. Він добре працює з темними волоссям на світлій шкірі. Але цим видом лазера не можна робити епіляцію, якщо у вас є засмага – будуть опіки. Також хочу звернути увагу дівчат зі смаглявою шкірою: діодний лазер на темній шкірі може залишити опік.
Ще один дуже важливий момент: діодний лазер – контактний. Що це означає? Лазерне видалення волосся з ним проходить за допомогою насадки, яка торкається шкіри клієнта. Багато салонів знехтували правилами повної стерилізації насадки: хтось робить це тільки за допомогою хлоргексидину, але він не вбиває багато бактерій, які провокують грибок, молочницю, герпес.
Також мінус діодного лазера – у тому, що швидкість проведення температури досить низька: деяким пацієнтам це завдає реальний дискомфорт.
Александритовий лазер працює на довжині хвилі до 750 нанометрів, цей вид лазера прийшов на зміну рубіновому лазеру. Рубіновий був першим апаратом, представленим світу в 1960 році, але зараз ним мало хто користується, це вже минуле століття. Александритовий лазер буває двох видів: контактний і безконтактний. Цим лазером також небажано користуватися в літній період, після засмаги, щоб уникнути опіків.
Останнє і більш досконале покоління лазерів – неодимовий лазер. Довжина його хвилі – 1064 нанометра. Це дозволяє прибирати дрібні судини, а також судини, які живлять самі цибулини, прибирати волосся темного і світлого кольору. Лазер – безконтактний, він не торкається шкіри. Процедура на цьому типі лазера майже не викликає болісних відчуттів.
Кожен вид епіляції відрізняється тими чи іншими характеристиками. У кожного лазера свої переваги і недоліки. На мою думку, видалення волосся краще всього довірити неодимовому лазеру. Він відрізняється високою ефективністю і мінімальною болісністю, а ще відсутністю контакту зі шкірою, а отже, і ризику підхопити якусь інфекцію. На цьому типі лазера дуже високі результати при роботі не тільки з темними, але і рудими, світлими, сивими і навіть пушковими волоссям. Ще один немаловажний плюс неодимового лазера – можливість зробити лазерну епіляцію в літній період і на темній шкірі.