Органіка, та й тільки: найкращі домашні скраби для обличчя за типом шкіри

Зараз можна купити готові скраби та пілінги в будь-якому косметичному магазині. Але іноді краще відмовитися від хімії та використовувати натуральний догляд. Скраби для обличчя — це один із тих б’юті-засобів, які можна легко приготувати вдома.

Косметологи радять регулярно очищувати обличчя, робити пілінги. Але у перервах зовсім не обов’язково "годувати" свою шкіру хімічними продуктами. Скраби для обличчя можна зробити в домашніх умовах із натуральних інгредієнтів. Правильно підібравши компоненти відповідно до свого типу шкіри, ти зможеш отримати більше користі від такого домашнього скрабу, ніж просто відлущування. У тих рецептах, про які ми тобі зараз розповімо, є компоненти, які допомагають повністю оновити шкірний покрив, видалити чорні цятки, зняти подразнення та позбутися старого ороговілого шару епідермісу. Це допоможе твоїм косметичним засобам для догляду за обличчям глибше проникати у шкіру й діяти максимально ефективно.  

Евкаліптовий скраб для жирної шкіри  

Евкаліптова олія має дуже освіжаючий ефект при використанні в скрабі для обличчя. Це сильна антибактеріальна олія, яка запобігає висипанням, акне, регулює виділення себуму. Вона також допомагає прискорити кровообіг у шкірі, надаючи їй природного сяйва та вирівнюючи тон. Кокосова олія також діє як антибактеріальний засіб, але вона ще й зволожує шкіру, запобігає появі мікротріщин після скрабування та бореться з віковими змінами.  

Читайте також

Натуральний склад: особливості та рецепти масок для волосся з медом

Змішай 4 краплі ефірної евкаліптової олії, 4 ст. л. коричневого цукру (можна взяти кокосовий) і 2 ст. л. кокосової олії (Extra-virgin). Нанеси на вологу й чисту шкіру, уникаючи зони навколо очей. М’якими масажними рухами відскрабуй обличчя та змий теплою водою з гелем для вмивання. Обов’язково протри обличчя тоніком, можна за 7-ступеневим корейським методом догляду із використанням тонера.  

домашний скраб для лица

Содовий скраб для комбінованої та жирної шкіри  

Відмінний скраб для жирної та комбінованої шкіри, на якій найчастіше з’являються чорні цятки. Харчова сода допомагає збалансувати pH шкіри й таким чином контролювати надмірну секрецію жиру. Вона також діє як м’який антибактеріальний засіб, що запобігає появі акне. Оскільки сода може підсушувати шкіру, що, у свою чергу, може призвести до підвищеного виділення себуму, у цьому рецепті використовується кокосова олія, яка допомагає зволожувати шкіру. Ефірна олія лаванди має заспокійливий ефект і також запобігає акне.  

Змішай 1 ч. л. харчової соди, 1,5 ч. л. кокосової олії та 1–2 краплі ефірної олії лаванди. Цей скраб для обличчя можна зберігати в холодильнику до 2 місяців, оскільки інгредієнти не псуються. У такому разі можеш одразу приготувати більшу кількість. Пропорції такі: 1/3 склянки соди, 2 ст. л. кокосової олії, 10–15 крапель ефірної олії лаванди. Зберігай скраб у скляній герметичній посудині.  

Читайте також

Під забороною: які олії не можна використовувати для шкіри обличчя?

Використовуй скраб 1–2 рази на тиждень. Після нього обов’язково вмийся гелем або пінкою, а потім нанеси тонік і основний догляд.  

скраб для лица в домашних условиях

Цукровий скраб для сухої шкіри  

Цукор є не лише м'яким ексфоліантом, а й діє як зволожувач. У цьому домашньому рецепті скрабу для обличчя використовується комбінація звичайного рафінованого цукру та коричневого тростинного, який набагато ніжніший. Оливкова олія містить жирні кислоти та антиоксиданти, що допомагають зволожувати та живити суху шкіру. Лимонний сік діє як антибактеріальний засіб, а також допомагає освітлити шкіру за регулярного використання. Термін зберігання цього скрабу — 1 місяць, тож можна одразу приготувати більше.  

Змішай сік половини лимона, 1 ст. л. рафінованого цукру, 2 ст. л. коричневого цукру, 2 ч. л. оливкової олії. Нанеси на вологе очищене обличчя, уникаючи області навколо очей і губ. М'якими масажними рухами відскрабуй шкіру та змий.  

М'ятно-огірковий скраб для нормальної шкіри  

Навіть якщо тобі пощастило народитися з нормальним типом шкіри, їй потрібне регулярне відлущування для здорового сяйва. Цей освіжаючий скраб для обличчя з огірком саме для цього і створений. Огірок містить багато води, а також насичує шкіру вітамінами та мінералами, що надають їй здорового сяйва та еластичності. Він добре тонізує шкіру. Кокосова олія діє як зволожувач, контролюючи секрецію себуму. Ефірна олія перцевої м'яти має охолоджувальний та заспокійливий ефект для втомленої шкіри. Домашній скраб із огірка можна зберігати в холодильнику не довше тижня.

 

Читайте також

Як прибрати зморшки на обличчі: лікнеп за ефективними методами боротьби зі старінням

Змішай 3 ст. л. цукру, 1 ст. л. пюре з огірка, 1 ч. л. кокосової олії, 2–3 краплі ефірної олії перцевої м'яти.  

Нанеси на очищену вологу шкіру обличчя, уникаючи області губ і очей, залиш на 3–5 хвилин, м'яко помасажуй і змий теплою водою з гелем для вмивання.  

как сделать скраб для лица

Вівсяний скраб для чутливої шкіри  

Вівсянка діє як м'який ексфоліант, що також запобігає появі акне й загоює дрібні ранки. Кокосова олія добре зволожує шкіру, допомагає зберегти її еластичність і природний ліпідний бар'єр. Мед насичує шкіру вологою, вітамінами та мінералами, які необхідні для здорового сяйва.  

Зроби борошно з вівсяних пластівців, змішай 2 ст. л. цього борошна з 1 ч. л. кокосової олії та 1 ч. л. меду. Цей скраб зберігається до місяця в холодильнику, тому можна збільшити кількість інгредієнтів, дотримуючись пропорції 1:0,25:0,25.  

Нанеси скраб на очищене обличчя, залиш на 2–3 хвилини, а потім м'якими масажними рухами відскрабуй шкіру. Вмийся теплою водою з гелем і протри обличчя тоніком.  

Читайте також

Під забороною: які олії не можна використовувати для шкіри обличчя?

Beauty Fresh

Аромат

MAKEUP представив новинку від Adidas: 6 нових ароматів, що змінюють настрій

Аромат

Дорогоцінні аромати: 10 найдорожчих парфумів у світі

Здорове харчування

Меню на 1500 ккал: простий і смачний раціон на тиждень

Фітнес та дієти

Прибираємо «вушка»: ефективні вправи для внутрішньої сторони стегна

Нігті

Не ростуть нігті: у чому причина і як вирішити проблему?

Очі

Як відростити брови: лайфхаки редакції, які дійсно працюють

Події

«Бути героїнею свого життя» – як пройшов бранч з відомими українськими акторками

Фітнес та дієти

4 причини додати корицю з лимоном до свого раціону

Фітнес та дієти

Міфи чи правда: Чи впливають кисломолочні продукти на утворення целюліту?

Догляд за волоссям

Ботокс для волосся: все, що потрібно знати про диво-процедуру

Фітнес та дієти

Їж і худни: топ-7 хитрощів правильного харчування для схуднення

Фарбування

Фарбування омбре на каре: 20 стильних варіантів

Фітнес та дієти

Гранатовий сік: як пити найкорисніший напій сезону

Фарбування

Розтяжка кольору: що це таке і як виглядає на волоссі (30 фото)

Як носити

Леопардова спідниця: з чим носити найгарячіший тренд цього року

Фітнес та дієти

Шпагат: користь і протипоказання цього виду розтяжки