Чи так важливо змивати шкірний жир, що виділився за ніч, і чи не зашкодить це шкірі? Думки «за» і «проти» читай далі!
Думка «за»
Дерматолог Дженніфер Сігхар, до якої звертаються багато голлівудських зірок, наполягає, що ранкове очищення дуже важливе, і вмиватися потрібно ретельно за допомогою спеціального засобу.
«Очищення вранці та ввечері — дуже важливе. Це ключовий елемент догляду, обов’язковий для всіх типів шкіри. Так ви видаляєте бактерії та бруд, що накопичуються протягом ночі, при цьому не травмуєте шкіру та не порушуєте її природний бар’єр. Крім того, наволочка та подушка містять піт і пил (якщо, звісно, ви не змінюєте їх щодня). А вмивання також нагадує вам про ранковий ритуал догляду за шкірою, адже як можна наносити крем на брудне та жирне обличчя?» — аргументувала свій підхід доктор медичних наук і дерматолог із досвідом місіс Сігхар.
Думка «проти»
Ава Шамбан, дерматолог із Каліфорнії, вважає, що це зовсім не обов’язково, якщо ви не належите до тих, хто зранку одразу йде в душ. До того ж вода, особливо хлорована та агресивна, порушує ліпідний шар, сушить шкіру та провокує передчасне старіння.
«Якщо ввечері ви використовуєте нічний крем для обличчя, то шкіра просто не може вбирати бруд і пил протягом ночі. Також не варто змивати активні інгредієнти крему, який ви нанесли перед сном», — вважає спеціаліст.
Висновок: Якщо ви власниця й так сухої шкіри, яка внаслідок умивання ще більше подразнюється та пересихає (особливо це часто трапляється восени), немає сенсу мучити її зранку, адже вона не сильно забруднюється та не збирає пил протягом ночі. А якщо ви все ж не можете без ранкового вмивання, знайте, що ви змиваєте всі активні інгредієнти, нанесені на обличчя ввечері, і вони не діють упродовж дня.