Шпагат: користь і протипоказання цього виду розтяжки

Якщо ти захопилася розтяжкою й щодня шукаєш вправи для шпагату, обов’язково прочитай цю статтю. Ми зібрали основні плюси та мінуси цього виду стретчингу й активності, які допоможуть сісти на шпагат.

Вправи на розтяжку набирають популярності, і, оскільки шпагат є найбільш видовищним показником досягнень, багато хто ставить його своєю фінальною метою. Але чи всім він корисний? Давай розберемося!

Користь шпагату

Стретчинг, і шпагат зокрема, однаково корисні як для людей, які активно займаються спортом, так і для тих, хто веде малорухливий спосіб життя. Першим він допомагає зміцнити зв’язки й знизити ризик травмування. Багато тренерів рекомендують завершувати силові тренування саме розтяжкою, адже вона покращує еластичність м’язів і допомагає зменшити можливий біль після занять.

Якщо людина рідко займається фізичною активністю, а в кріслі проводить 8+ годин на день, шпагат допоможе покращити рухливість суглобів і стане гарною профілактикою артриту та артрозу. До того ж, вправи для шпагату сприяють боротьбі із зайвою вагою, хоча найкращого ефекту можна досягти в парі зі здоровим харчуванням.

Читайте також

Нескучний фітнес: що таке табата-тренування і чому тобі обов'язково варто спробувати

Особливу користь такі тренування принесуть жінкам: шпагат допомагає нормалізувати менструальний цикл (але під час критичних днів розтяжки не рекомендуються) і, завдяки підвищенню гнучкості тазостегнового суглоба, полегшує природні пологи. До речі, якщо немає особливих протипоказань, виконувати розтяжки для шпагату, звісно, у легкій формі, можна навіть у другому й третьому триместрах вагітності. Перед тренуваннями обов’язково проконсультуйся зі своїм лікарем!

Растяжка шпагат на руках

Протипоказання й можливий негативний вплив

В ідеальному світі ми всі консультуємося з лікарями перед тим, як почати будь-яку активність. Стретчинг – не виняток, тому дозвіл від лікаря позбавить тебе зайвих хвилювань. Якщо говорити про поширені протипоказання, шпагат не рекомендується при остеохондрозі, нещодавно перенесених переломах, у першому триместрі вагітності та під час післяопераційного відновлення. Також заборонено займатися стретчингом при деяких серцево-судинних захворюваннях.

Читайте також

TRX: 5 причин зайнятися цим видом фітнесу вже завтра

Розібравшись із протипоказаннями, поговоримо про можливу шкоду. Перш за все, її можуть завдати неправильно виконувані вправи. Тому ретельно обирай відеоуроки на YouTube або запишись на кілька занять до досвідченого тренера. Важливий момент: завжди починай тренування з якісної розминки, щоб мінімізувати біль і запобігти можливим травмам. Друга небезпека – бажання швидко сісти на шпагат, займаючись через біль. До шпагату найкраще підходить вислів «тихіше їдеш – далі будеш», тому запасися терпінням, заплануй часті тренування й не поспішай: ефектні фото в соцмережах зачекають.

Девушка растягивается в шпагат на фоне моря

3 ефективні вправи для шпагату

Пам’ятаєш, ми домовлялися, що ти будеш добре розминатися перед тренуванням? Наступні вправи також важливо виконувати з розігрітим тілом:

  • Стань прямо, постав ноги на ширині плечей. З’єднай руки за спиною в «замок» і підніми їх угору, вигинаючи спину. Зроби п’ять нахилів до стегон.
  • Сядь на підлогу, витягни ноги в сторони й зігни праву ногу в коліні. Потягнися обома руками до лівої стопи й постарайся опустити груди на ліву ногу. Залишайся в цій позі кілька секунд, потім змінюй положення ніг і повтори нахил уже на праву ногу.
  • Розведи обидві ноги й випрями спину. Почни нахилятися вперед, поки не відчуєш легке «печіння» під колінами. Затримайся в цьому положенні на 3-5 вдихів.

Девушки сидят в шпагате

Beauty Fresh

Обличчя

Beauty-гід: як зберігати косметику, щоб вона працювала на всі 100

Обличчя

Що таке тонування обличчя і як зробити ідеальний тон шкіри вдома

Обличчя

Фейс чарт: що це, для чого потрібен і як ним користуватись у макіяжі

Обличчя

Нонтуринг: головний тренд макіяжу – як зробити натуральний мейк без контурингу

Обличчя

Мікроконсилінг: що це таке, як проходить процедура та кому вона підходить

Обличчя

Що таке бронзинг і як правильно наносити бронзер для обличчя

Обличчя

Що таке бейкінг у макіяжі: техніка, поради та покрокова інструкція

Фітнес та дієти

Як схуднути за 5 днів: меню та правила дієти "Сходинка"

Фітнес та дієти

Білкова дієта для схуднення: меню на 7 днів

Гаджети

Цифрові тренди у сфері подарунків: чому електронні сертифікати – це майбутнє

Фітнес та дієти

Англійська дієта: як схуднути на 7 кілограмів за 21 день

Здорове харчування

Циркадні ритми: як харчуватися за біологічним годинником

Догляд за волоссям

Вирішуємо проблему: які салонні процедури впораються з посіченими кінчиками?

Фарбування

Дівчата бувають різні: як змити хну з волосся?

Wellnes&travel

Максимум задоволення: найкращі пози для досягнення оргазму

Губи

Чистий глянець: топ-8 найкращих прозорих блисків для губ