Піджак
Класичний предмет будь-якого гардероба – як жіночого, так і чоловічого. Слово "піджак" походить від англійського pea-jacket та нідерландського pijjekker, де pij – різновид грубої тканини, а jekker – куртка. Піджак – це, так би мовити, "курточка" з відкритим відкладним коміром і довгими рукавами, яка застібається на ґудзики й раніше була невіддільною частиною ділового костюма. Сьогодні ж піджак можна носити як у парі зі штанами чи спідницею, так і окремо від елементів костюма – наприклад, із шортами або джинсами. Піджаки бувають двобортними та однобортними.
- Якщо ти придбала костюм, не радимо часто носити піджак без штанів, адже це може призвести до того, що піджак буде зношуватися більше, ніж його компаньйон, і кольори з часом почнуть відрізнятися, а костюм виглядатиме недоречно.
- Серед цих трьох варіантів піджаки вважаються найбільш формальними.
- З огляду на його офіційний характер, звідси випливає, що піджак буде найпростішим без химерних кишень і додаткових деталей.
- Піджак найчастіше має бути приталеним. Він не призначений для носіння кількох шарів одягу під ним, якщо це не спеціальна модель oversize.
Блейзер
Це куртка з двобортним коміром із міцної тканини. Блейзер має більш вільні краї, а також накладні кишені без клапана та два ряди металевих ґудзиків. Колись блейзер вважався класичним морським мундиром, який захищав моряків від негоди. Нині блейзер надійно закріпився в жіночих гардеробах як річ, яку можна носити з будь-яким одягом – від топів до сорочок, шортів, максі- чи мініспідниць.
До блейзера слід підібрати гарне взуття. Взуття від Міда чудово підійде для будь-якого образу.
- Блейзер стоїть на щабель нижче від піджака. Він трохи менш офіційний, ніж піджак, тому адаптувати його до повсякденних образів набагато простіше.
- Блейзери мають більш вільну посадку порівняно з піджаками. Вони також менш структуровані, особливо в області плечей.
Жакет
Це укорочена куртка зі стоячим комірцем і кишенями, які також можуть бути накладними. Раніше жакети носили лицарі, використовуючи їх як натільну білизну під обладунками. Такі жакети носили з поясом на талії.
Сьогодні жакети можуть бути виготовлені з найрізноманітніших матеріалів – від атласу до мережива, від клейонки до букле та вовни. Вони можуть бути декоровані бантами, складками, вишивкою, принтами, ґудзиками тощо.
Фото: pinterest, depositphotos