26 серпня в ресторані Atmosfera, який знаходиться на верхній терасі Premier Palace Hotel, пройшов бранч з генетикинею, спікеркою Tеdx, науковою популяризаторкою, співзасновницею та директоркою компанії "Myhelix”, лауреаткою премії «Жінка України» Дарією Лосєвою. Ініціаторкою заходу стала президентка Едімедіа, засновниця спільноти Connecting Women та премії «Жінка України» Інна Катющенко.
Інна Катющенко і Дарія Лосєва
Учасниці спільноти дізналися про надважливі факти про генетику та способи взаємодії з нею від експертки Дарії Лосєвої. Ділимось секретами з вами:
Чи можна «хакнути» власні гени?
ДНК — це набір хромосом, який дається від народження, тому — відповідь ні. Але епігенетика (зміни зумовлені навколишнім середовищем) у наших руках:
«Ми можемо впливати лише на те, щоб певні гени не вмикалися, а небажані — вимикалися. Питання у тому, чому у двох людей однакові мутації, але один захворіє, а інший — ні? Спорт та правильне харчування здатні регулювати такі ймовірності. Але направлено уникнути мутації справді складно».
Приємним сюрпризом для учасниць стали подарунки від б'юті-партнера івенту ISEI beauty market разом з брендами Missha, Laneige і Lador. Кожна отримала свій набір краси.
Про аналізи, які варто здавати дорослим і дітям
- Феритин, вітамін Д, аміцетин
Аміцетин — це амінокислота, яку ми отримуємо з білковими продуктами. Є багато нюансів її функціонування — не у всіх вона спрацьовує. Причиною може бути генетика або нестача вітаміну В. Жінкам слід здавати аналіз на аміцетин раз на рік. Якщо він високий, норма. Якщо плануєте вагітність, то до 5, якщо не плануєте — до 8. Для чоловіків 7-8 норма.
Партнери заходу компанія Euro Lifecare познайомили учасниць із сучасним вітамінним комплексом для жінок «Поліфер». Спробувати інноваційний комплекс гості змогли безпосередньо під час бранчу.
«Жінка, яка себе любить і поважає, раз на рік здає аналізи, щоб зрозуміти, що все добре. Деякі показники, наприклад, гормони, можна дивитися раз на 2 роки. Аналізи, які були не в нормі, треба здавати частіше, щоб розуміти — спрацювало, не спрацювало».
Гормональне та генетичне здоров’я після 45 років
Існує теорія, що зміна гормональних рівнів може значно уповільнити старіння. Але Дарія не рекомендує експерементувати так зі своїм організмом.
«Я з обережністю ставлюся до ендокринної системи. Тестостерон додавати — не факт, що це буде хороша історія. Раніше була теорія, що гормональні контрацептиви суперкруті для жінок, тому що вони «арештовують» яйцеклітини, вони не виходять, і молодість зберігається. І плюс естроген. Я не планувала вагітність раніше 30, думала — збережу якість яйцеклітин. Але через 5 років ця теорія вже стала показувати зворотний бік — яйцеклітини все одно виходять і виникають полікістотні яєчники. Організм починає цих фолікул випускати більше, ніж потрібно. Тобто, я хотіла їх притримати, а вони навпаки. Нюансів дуже багато».
Наша тепла, душевна і інформативна зустріч відбулася в ресторані Атмосфера – ідеальна гастрономічна подорож. В цей день участниці бранчу змогли насолодитися неймовірно смачними стравами від шефа ресторану.
Наскільки важливо досліджувати власну генетику?
Генетика як наука набагато ширша. Це не тільки про харчування чи гормони. Її вивчення допомагає визначити ризики розвитку певних захворювань.
Компанія «Вина світу» надала зустрічі особливий та насичений смак.
ДНК-тести можна розділити на кілька категорій. Деякі допомагають нам дізнатися про конкретні захворювання і синдроми. Скрінінг новонароджених, наприклад. Якщо знаходять якусь мутацію, то можна говорити, що у дитини є певний синдром.
Традиційно головним водним партнером події стала ТМ Моршинська.
Ще є пласт генетики, який дозволяє до нашого народження визначити хромосомні порушення, наприклад, синдром Дауна. Цей напрямок генетики розвивається в Україні на високому рівні.
Здавайте аналізи, спілкуйтесь зі своїм лікарем та досліджуйте себе. Ваше здоров’я — тільки у ваших руках.