Що таке кросфіт?
Кросфіт – це кругове тренування, під час якого комплекс вправ виконується максимально швидко. При цьому навантаження спрямовані не лише на розвиток сили, а й витривалості та спритності. Саме тому тренування з кросфіту ділять на кілька частин: кардіо, атлетику та гімнастику.
Ще одна важлива особливість кросфіту – всі вправи максимально функціональні та задіюють різні групи м’язів. До них належать присідання, ривки, тяги, жими, підйоми, а для їх виконання часто використовується додаткове обладнання, як-от гантелі, штанги та гирі. Також у комплекс входять вправи з власною вагою: стрибки, випади, вправи на турніку та брусах, і кардіо: біг, стрибки через скакалку, плавання та вправи на кардіотренажерах.
У різні дні тренувань відбувається робота над різними якостями. Наприклад, силою та витривалістю, спритністю та силою, спритністю та витривалістю. Саме тому кросфіт вважається ідеальним варіантом навантажень для розвитку загальної фізичної підготовки, адже спочатку він був розроблений для військ спеціального призначення, поліції та військових у США.
Користь кросфіту
Головна перевага кросфіту – це всебічна фізична підготовка. Але завдяки цій системі навантажень можна швидко позбутися зайвої ваги, адже лише за одне тренування ти спалюєш близько 1000 калорій! Досягти бажаного результату можна за доволі короткий проміжок часу, якщо до цього додати ще й правильне харчування.
Займаючись кросфітом, ти помітиш, як твоє тіло змінюється – м'язи стають твердими й рельєфними, тіло стає підтягнутим, красивим і струнким. При цьому ти станеш спритною, швидкою та витривалою, а після кожного тренування пишатимешся собою.
Як почати тренування?
Кросфіт дає значне навантаження на все тіло, тому для новачків тренування здаються досить складними. Багато експертів вважають, що орієнтація не на техніку виконання вправ, а на швидкість і велику вагу приносить спортсменам більше шкоди, ніж користі, адже існує високий ризик травм і серцево-судинних захворювань.
Щоб почати займатися кросфітом, заздалегідь підготуй тіло до таких фізичних навантажень. Ранкової зарядки буде недостатньо, тому підключаємо спеціальні вправи: віджимання від підлоги, присідання з гантелями, випади, скручування, тягу гантелей. Кожну вправу виконуй по 10–15 разів у 3–4 підходах без зупинок у режимі кругового тренування. Як кардіовправу стрибай на скакалці 2–3 хвилини. Слідкуй за своїм самопочуттям і пульсом!