Багато тренуєшся, не пропускаєш тренування, начебто й правильно харчуєшся, але ніяк не можеш схуднути? Ми точно знаємо відповідь на найпоширеніше питання дівчат: «Чому я не худну?». Насправді, причин може бути багато, але найголовніші з них ти знайдеш у матеріалі Лори.
Лора Філіппова – дієтолог-консультант із правильного харчування та здорового способу життя
1. Наголошуєш лише на кардіотренуваннях
Біг чи ходьба на доріжці займають увесь твій час. Ти вважаєш, що така навантаженість допоможе швидше схуднути. Мушу тебе засмутити: для спалювання жиру цього недостатньо. Наше тіло дуже швидко пристосовується до рівномірного навантаження, звикає. Крім того, для ефективного жироспалювання потрібно залучати м’язи. А м’язи можна "набудувати" лише за допомогою силових навантажень та тренувань. Не лякайся. Силове тренування – це означає йти у тренажерний зал і працювати з вагами 😉. Присідання, випади, віджимання, прес, планка – це все силові вправи для нарощування м’язів та схуднення. Можна додавати вагу або займатися з додатковим обладнанням. Головне – ці вправи "вмикають" великі м’язи нашого тіла.
Висновок: Як правильно худнути під час тренувань? Більше м’язів = вищий метаболізм = кращий процес жироспалювання.
2. Занадто довго тренуєшся в режимі "на межі"
Є такі дівчата, які ставлять собі ціль швидко схуднути й рухаються до неї, не бачачи білого світу. Наполегливість – це добре. Але й міра потрібна. Організму потрібно відпочивати! Усьому – і тілу, і мозку. Якщо ти постійно тренуєшся на межі можливостей – зриву не уникнути. Організм втомлюється, виснажується й уже не може давати результат. Відпочинок – важливий аспект правильного та ефективного процесу тренувань. Тіло обов’язково повинно відновлюватися! І жир після тренування теж продовжує спалюватися.
Висновок: Чи можна тренуватися щодня? Можна, але в міру. Якщо ж ти хочеш влаштувати організму "струс" у вигляді інтенсиву, правильно розраховуй свої сили. Твій інтенсив не повинен тривати довше двох тижнів.
3. Займаєшся без системи тренувань
Тільки система тренувань дає результат і допомагає схуднути! Так у всьому: у спорті, в харчуванні, у житті. Якщо твої тренування мають системний характер, результат обов’язково буде. Якщо ж вони хаотичні – то є, то їх немає – тіло сприймає цей сплеск активності як разову акцію і особливо не реагує.
Висновок: Сплануй свої тренування так, щоб ти ходила на них із задоволенням. Обери тренера, складіть план і графік. Це і є відповідь на питання, як тренуватися, щоб схуднути.
4. Одноманітні тренування
Як уже зазначалося, наше тіло звикає до навантажень, інтенсивності та виду тренувань. І перестає реагувати на них так, як нам потрібно. Тіло потрібно постійно дивувати! Змінюй навантаження, додавай інтенсивність чи вагу, змінюй види фітнесу. Робити це варто раз на два місяці. Ходиш у тренажерний зал? Супер! А тепер спробуй місяць групових занять чи плавання. Варіантів – безліч! Експериментуй і худни із задоволенням!
5. Неправильне харчування
Як відомо, харчування – це 70% успіху. Якщо твій раціон не збалансований, прихід калорій, навіть із урахуванням тренувань, перевищує їх витрати! Якщо ти їси багато солодкого чи харчового сміття, спорт ніколи не дасть бажаного результату: ти не схуднеш. Я знаю дівчину, яка багато займалася в спортзалі, а після тренування балувала себе батончиком «Рошен» і кавою з молоком та цукром (!). Правда ж не дивно, що схуднення, хоча й маячило на горизонті, так і не настало?))) Та й решта її харчування була дуже одноманітною – салати й курка.
У харчуванні дуже важливі різноманітність і баланс БЖВ (білків, жирів, вуглеводів). Якщо ти їстимеш лише гречку та курячу грудку – це зовсім не правильне харчування. Харчуйся різноманітно, займайся із задоволенням і худни легко!