Джерело краси та молодості: все, що тобі потрібно знати про колаген та його вплив на організм

Колаген – головний будівельний білок нашого організму, що відіграє надзвичайно важливу роль у структурі та підтримці всіх сполучних тканин. Його нестача призводить до погіршення здоров’я та зовнішнього вигляду. Про все по порядку – у цій статті.

Сьогодні дедалі більше людей свідомо підходять до свого способу життя та розуміють важливість турботи про власне здоров’я. Щодня, часто навіть не помічаючи цього, ми піддаємося впливу безлічі різноманітних факторів, що негативно позначаються на нашому внутрішньому та зовнішньому фізичному стані.

І якщо автомобіль у космосі вже перестав бути фантастикою, а став реальністю, то бажання залишатися завжди молодими та здоровими все ще звучить як мрія. Немає жодної «чарівної формули» чи «чарівного рецепта», який би дозволяв завжди бути у розквіті сил. Однак це не означає, що ми безсилі перед шкодою, яку щоденно зазнає наше тіло через вплив зовнішніх факторів і природних вікових змін. Наука прогресує, даруючи нам все більше продуктів, спрямованих на підтримку, догляд, омолодження та покращення стану шкіри і здоров’я загалом.

Одним із яскравих прикладів такої еволюції технологій є колаген, який відіграє важливу роль у збереженні нашого здоров’я та краси.

Що таке колаген і навіщо він нам потрібний?

Коллаген для кожи

Колаген – це високомолекулярний білок, що складає основу сполучної тканини нашого організму, забезпечуючи її міцність, пружність та еластичність. Він відповідає за гнучкість і силу кісток, суглобів, шкіри, сухожиль, зв’язок, м’язів, волосся, нігтів, кровоносних судин, слизових оболонок та інших тканин тіла.

Це основний білок у людському тілі, який часто називають «білком краси». Він виконує багато важливих функцій, головною з яких є структурна – як на рівні шкіри (захисний бар’єр), так і в суглобах. Колаген становить третину від усіх білків в організмі та три чверті сухої маси шкіри.

Читайте також

І не груша, і не яблуко: чим корисна айва для здоров’я?

Під впливом деяких факторів (наприклад, підвищені фізичні навантаження) колаген у тканинах руйнується, через що вони стають слабшими та більш вразливими до травм і захворювань, пов’язаних із крихкістю суглобів і кісток.

Також з віком в організмі сповільнюється природна виробка колагену. Саме тому людям зрілого віку, спортсменам і тим, хто має проблеми з суглобами, хрящами та сухожиллями, рекомендується вживати колаген у вигляді добавок, адже отриманого білка з їжі та виробленого організмом самостійно часто буває недостатньо. Додатковий прийом колагену позитивно позначається на здоров’ї – від зменшення болю у суглобах до покращення структури та зовнішнього вигляду шкіри.

Колаген: користь і переваги

Коллаген для лица

Серед основних переваг колагену (включно з добавками) для здоров’я можна виділити такі аспекти:

  • підвищує пружність і еластичність шкіри;
  • сприяє її молодості та здоров’ю;
  • збільшує м’язову силу;
  • підвищує щільність кісткової тканини, зміцнює її та запобігає втраті;
  • допомагає полегшити біль у суглобах;
  • покращує стан стінок судин;
  • корисний для здоров’я серця.

Інша користь колагену для організму

Колаген для обличчя. Він забезпечує потужну підтримку шкіри, надаючи омолоджувальний і відновлювальний ефект. Завдяки прийому колагену покращується загальний стан шкіри обличчя: вона стає пружною та підтягнутою. Існує також думка, що колагенові добавки корисні для профілактики акне та інших шкірних захворювань, але це не підтверджено науково.

Читайте також

Чим корисний найвеганськіший продукт – мигдальне молоко

Колаген для волосся і нігтів. Прийом колагену сприяє зміцненню нігтів і волосся, запобігаючи їх ламкості та випаданню. Також вважається, що він може стимулювати ріст волосся та нігтів.

Колаген для схуднення. Деякі дієтологи вважають, що прийом колагенових добавок може сприяти зниженню ваги, прискоренню метаболізму та збалансуванню рівня гормонів. Однак наукових доказів цього немає.

Здоров’я кишківника. Хоча наразі немає наукових підтверджень цієї гіпотези, деякі лікарі рекомендують використовувати колагенові добавки для лікування підвищеної проникності кишківника або синдрому «дірявого» кишківника.

Здоров’я мозку. Як і у випадку з кишківником, роль колагену в покращенні здоров’я та молодості мозку не досліджена. Проте деякі люди повідомляють, що після прийому колагену у них покращується настрій і зменшуються симптоми тривожності.

Варто зазначити, що деякі з цих пунктів є радше перспективними й говорять лише про потенційний вплив колагену на окремі аспекти здоров’я. Для отримання об’єктивних висновків необхідно провести додаткові дослідження.

Типи та види колагену

Виды коллагена

У природі існує щонайменше 28 різних типів колагену. Однак 80-90% цього білка в організмі складається з типів I, II і III.

Тип I зміцнює кістки.

Тип II є основним білком у хрящах.

Тип III зустрічається у сітчастій тканині стінок кишківника, м’язах і кровоносних судинах.

Також існує тип V, який міститься у волоссі та плаценті.

Читайте також

Від прищів, для схуднення і не тільки: чим корисний чай матча для жінок

Різновиди колагену:

  • Тваринний і морський. Перший отримують зі шкіри, хрящів і кісток тварин, а другий – із риб.
  • Желатин. Один із найпопулярніших, низькокалорійних і доступних джерел колагену. Його отримують у вигляді бульйону під час варіння кісток і хрящів, а також у вигляді порошку. Желатин здатний згущувати кров, тому його надмірне споживання може мати негативні наслідки для здоров’я.
  • Гідролізат колагену. Чистий білок, який найкраще засвоюється організмом. Його можна придбати у вигляді харчових добавок.

Для чого варто приймати колаген?

Польза коллагена

Останніми роками колагенові добавки стали дуже популярними. Більшість із них гідролізовані для кращого засвоєння білка організмом. Колаген рекомендується приймати залежно від цілей, які потрібно досягти. Найпоширеніші з них – покращення стану шкіри та підтримка здоров’я суглобів і хрящів.

Колаген для шкіри

Колагеновий білок – це основа будови тканин шкіри. Він відіграє важливу роль у її зміцненні, сприяє пружності та зволоженню. З віком організм виробляє менше колагену, що призводить до сухості шкіри та появи зморшок. Ряд досліджень показали, що колагенові пептиди (гідролізований колаген) або добавки можуть допомогти уповільнити процеси старіння, зменшити зморшки та сухість, а також зробити шкіру еластичнішою та м’якшою.

Читайте також

Розкриваємо секрети: як їсти все і не набирати вагу?

Колаген для суглобів

Добавки з колагеном знижують запальні процеси та стимулюють синтез білка в організмі. Це допомагає знизити ризик травм і розвитку захворювань, а також полегшити біль при таких поширених захворюваннях, як остеоартрит.

Який колаген обрати?

Питьевой коллаген

Одними з найпоширеніших і зручних препаратів цієї харчової добавки є:

Питний колаген (рідкий колаген, наприклад, DuoLife Collagen);

Капсули або таблетки (наприклад, Doctor's Best);

Порошок (наприклад, California Gold Nutrition).

Ці продукти збагачені формулою антиоксидантів, які допомагають шкірі зберігати пружність та еластичність, захищають її від передчасного старіння, підтримують здоров’я кістково-м’язової системи, а також зміцнюють суглоби, волосся та нігті.

Основним інгредієнтом таких добавок може бути:

Тваринний або морський колаген, який має структуру, ідентичну людському;

Гідролізат (чистий колаген), який комплексно впливає на організм.

Читайте також

Все в шоколаді: як застосовувати масло какао у догляді за шкірою та волоссям

Колагенові добавки виконують різні функції: відновлюють хрящові тканини, зміцнюють суглоби, сухожилля та кістки, сприяють загоєнню ран і регенерації тканин, підвищують еластичність, пружність і гладкість шкіри, а також покращують стан волосся та нігтів.

Також зверни увагу на добавки, формула яких розроблена на основі гідролізованого рибного колагену та кокосової олії. Такий препарат не лише запобігає віковим змінам шкіри, суглобів і кісток, а й сприяє зміцненню нігтів і густоти волосся, а також позитивно впливає на стан шкіри обличчя. Адже кокосова олія для обличчя – справжній маст-хев у догляді та боротьбі за красу (за правильного використання).

Beauty Fresh

Фітнес та дієти

7 кілограмів за 7 днів: що потрібно знати про дієту «Улюблена»?

Догляд за волоссям

Натуральний склад: особливості та рецепти масок для волосся з медом

Догляд за волоссям

Б'юті-хакі: як візуально зробити волосся густішим?

Як носити

Колір мокко: як носити наймодніший відтінок весняно-літнього сезону

Здорове харчування

Пізня вечеря: правила, які допоможуть тобі не набрати зайву вагу

Фітнес та дієти

Чи можна спалити 2000 ккал за день? Немає нічого неможливого!

Фітнес та дієти

Не захоплюйся: 5 фруктів із високим вмістом цукру та чим їх замінити

Події

Connecting Women: бранч про красу, здоров'я та силу жіночності

Фітнес та дієти

Здорове харчування: з чим поєднувати кус-кус, щоб отримати максимум користі

Фітнес та дієти

Калиновий чай: чим він корисний для організму і як його приготувати?

Фітнес та дієти

І все ніяк: 5 причин, чому ти тренуєшся, але не худнеш

Обличчя

Рівний тон: 6 причин додати олію шипшини до свого догляду за шкірою

Губи

Перманентний макіяж губ: усе, що потрібно знати про процедуру

Аромат

10 зігріваючих зимових ароматів, з якими не захочеться розлучатися навесні

Обличчя

Як швидко прибрати набряки під очима вранці: 4 способи

Обличчя

Під забороною: які олії не можна використовувати для шкіри обличчя?