Розацеа, або рожеві вугри, — це захворювання шкіри обличчя, яке викликає почервоніння, висип, пустули, набряки. Така шкіра схильна до почервоніння і може реагувати на зміни температури, гарячий душ, навіть алкоголь та спеції. Не варто плутати розацеа з акне — вони проявляються по-різному, але, на жаль, можуть супроводжувати одне одного. Щоб дізнатися більше про лікування висипів і як позбутися акне, читай на beauty.ua.
Лікуванням розацеа займається дерматолог, догляд також краще підбирати з лікарем. Тож бери на озброєння олії з нашої добірки, але перед покупкою обов'язково обговори їхній склад із дерматологом або косметологом.
Деякі види олій дійсно добре працюють для профілактики загострення розацеа, якщо їх використовувати розумно. А деяких краще уникати або застосовувати в дуже малих дозах, адже вони можуть викликати подразнення у чутливої шкіри. Наприклад, олії на основі м’яти та цитрусових не підходять. А от лавандова чи чайного дерева — саме те, що потрібно. У будь-якому разі ефірні олії не можна застосовувати у чистому вигляді — розводь їх у базовій олії.
Олія герані
Допомагає зняти запалення, прискорити загоєння ран і бореться з бактеріями. Олія герані має чудові антиоксидантні властивості, вона ідеально підходить для заспокійливих ванн із кокосовим або вівсяним молоком.
![Vitruvi Geranium Essential Oil](https://beauty.ua/uploads/photos/shares/2019.04.01/61HH7hvv1mL__SL1000_.jpg)
Олія чайного дерева
Одна з небагатьох ефірних олій, яку можна наносити нерозведеною на висипання. При розацеа олію чайного дерева можна додавати в зволожуючий крем і використовувати на ніч. Вона має чудові антибактеріальні та протизапальні властивості — саме те, що потрібно при цьому захворюванні.
![Tea Tree Therapy](https://beauty.ua/uploads/photos/shares/2019.04.01/00637792100153_front.jpg)
Рожева олія
Дослідження, проведене Національним інститутом здоров’я США (докладніше можна прочитати тут), показало, що саме рожева олія є однією з найкращих у світі для догляду за шкірою. Саме тому троянда часто зустрічається в наших улюблених тоніках та інших засобах для догляду. Щоб не хвилюватися про правильну концентрацію, обирай готові варіанти для чутливої шкіри. Наприклад, у поєднанні з натуральним рослинним гліцерином або у складі тонерів.
![Heritage Store Rosewater & Glycerin Spray](https://beauty.ua/uploads/photos/shares/2019.04.01/3_1.jpg)
Олія безсмертника
Те саме керівництво Національного інституту здоров’я зазначає, що олія безсмертника допомагає шкірі впоратися з різними захворюваннями — від розацеа і вугрів до екземи та псоріазу. Олія безсмертника знімає набряки, а ще має чудові загоювальні властивості, що добре для загоєння ран та постакне.
![Helichrysum in Jojoba Oil Aura Cacia](https://beauty.ua/uploads/photos/shares/2019.04.01/5_1.jpg)
Олія кипариса
У тому ж дослідженні говорилося про менш популярну олію кипариса як про засіб для заспокоєння шкіри з розацеа. Крім того, кипарис добре працює з висипаннями, акне та закупореними порами.
![Ere Perez Australian Blue Cypress Face Nectar](https://beauty.ua/uploads/photos/shares/2019.04.01/australian-blue-cypress-face-nectar2_2048x.jpg)
Олія лаванди
Лаванда заспокоює шкіру, бореться із запаленнями та загалом покращує її стан. Косметологи часто призначають лаванду у поєднанні з іншими оліями та вітаміном Е.
![100% Lavender Cococare](https://beauty.ua/uploads/photos/shares/2019.04.01/1_4.jpg)
Олія ромашки
Ромашка корисна не лише у вигляді відвару перед сном — її суперзаспокійливі властивості працюють і для шкіри. Навіть якщо просто прикладати вологий чайний пакетик до обличчя, шкіра вже почувається краще :) Шукай ромашку в тоніках, оліях і засобах для вмивання — при розацеа вона виконує все необхідне.
![German Chamomile in Jojoba Oil Aura Cacia](https://beauty.ua/uploads/photos/shares/2019.04.01/7_1.jpg)