Пізня вечеря: правила, які допоможуть тобі не набрати зайву вагу

Сподіваємося, ти давно позбулася з голови (і життя) правила «не їсти після 18:00». Пізній прийом їжі не такий небезпечний для фігури, як про це говорять. Головне — дотримуватись золотих правил такої вечері, і стрілка ваг тебе не потурбує.

Сьогодні правильний раціон для схуднення та підтримки стрункості, як і здорове харчування загалом, викликає не менше обговорень і суперечок, ніж вакцинація чи спільний сон матері й дитини. Одні експерти із зниження ваги наполягають, що потрібно взагалі відмовитися від звички пізно вечеряти, якщо ти слідкуєш за фігурою. Інші дієтологи вважають, що останній прийом їжі має бути не пізніше, ніж за дві години до сну (в ідеалі — три-чотири). Треті кажуть, що можна їсти навіть за півтори години до сну, якщо відмовитися від жирної та надто калорійної їжі. А ще одні переконані, що важливе не стільки час прийому їжі, як загальна кількість спожитих за день калорій (якщо навіть найпізнішу вечерю вписати в добову норму, ти не набереш вагу).

Кому вірити — справа кожного. Але якщо ти часто вечеряєш пізно (через тривалий робочий день або тому, що однієї вечері тобі мало і через кілька годин знову хочеться зазирнути в холодильник), нічого катастрофічного в цьому немає. Просто дотримуйся цих правил пізнього прийому їжі.

Обирай правильні продукти

Что есть на ужин

Дієтологи, хоч і сперечаються щодо здорового харчування, однак погоджуються, що для пізньої вечері необхідно обирати правильні продукти — ті, що покращать якість сну та зранку не позначаться на вазі.

Читайте також

І не груша, і не яблуко: чим корисна айва для здоров’я?

Для цього підійдуть легкі білки (яйця, біла риба, нежирний сир, йогурт, склянка кефіру, сир із низьким вмістом жиру), будь-які зелені та білі овочі, з яких можна зробити салат (яскраві кольорові овочі довше перетравлюються й дають більше енергії, чого перед сном краще уникати), каша, птиця (курка чи індичка). Також можна з’їсти жменю горіхів (грецькі, мигдаль, арахіс, фісташки, фундук), але пам’ятай, що вони дуже ситні та калорійні — ввечері можна з’їсти приблизно 35 г.

Вари, тушкуй, запікай

Здоровое питание

Якщо ти й так дотримуєшся здорового харчування, то знаєш, що про смаження на олії краще забути (або використовувати правильні олії в помірній кількості). Ввечері це особливо важливо. Тому краще приготуй овочі на пару, відвари або запікай у духовці.

Можна заварити вівсяну кашу чи гречку. Швидко втамувати апетит допоможуть заморожені овочеві суміші — чудовий варіант, якщо не знаєш, що приготувати на вечерю. Такі мікси овочів низькокалорійні й готуються мінімум часу (до того ж, їх можна приготувати без олії, додавши трохи води).

Читайте також

Чим корисний найвеганськіший продукт – мигдальне молоко

Але пам’ятай, що навіть ці легкі продукти краще їсти не пізніше, ніж за дві години до сну. Інакше вони не встигнуть перетравитися і не дадуть тобі та твоєму організму повноцінно відпочити. Також не варто їсти на ніч фрукти — вони можуть викликати бродіння в кишківнику (а яблука, наприклад, лише більше розпалять апетит).

Що робити, якщо однієї вечері мало?

Что приготовить на ужин

Намагайся їсти протягом дня багато, але маленькими порціями. Тобто в тебе обов’язково має бути три основні прийоми їжі та кілька перекусів між ними. Організм має бути ситий упродовж усього дня, тоді підступне відчуття голоду не виникатиме в найбільш невідповідний момент. І пий достатньо води — це важливо! І для схуднення, і для здоров’я загалом.

В ідеалі потрібно вечеряти не пізніше 19:00–20:00. Але ж бувають різні ситуації: затрималася на роботі, збився режим через обставини, мало поїла перед цим тощо.

Читайте також

Від прищів, для схуднення і не тільки: чим корисний чай матча для жінок

Якщо знову хочеться їсти близько 21:00 — це не біда. Скористайся порадами вище й з’їж щось легке, щоб не перевантажувати організм (адже вночі йому теж потрібно відпочивати, а ти змушуєш його працювати). Але якщо ти відчула голод занадто пізно, наприклад, о 23:00 чи пізніше, краще випий склянку кефіру (смливо обирай до 2,5% жирності й забудь про позначки «знежирений» — це все маркетинговий хід, у них немає нічого корисного!) або чай із ложечкою меду.

Забудь про головних шкідників фігури

Особливо ввечері! Продукти, яких категорично не повинно бути у твоєму вечірньому меню:

  • солодощі (магазинні тістечка, шоколад, цукерки, торти)
  • смажені страви
  • борошняні вироби (зокрема всі види хліба)
  • сир із високим вмістом жиру
  • червоне м’ясо (особливо свинина)
  • ковбасні вироби
  • тваринні жири
  • жирні соуси, майонез

Пам’ятай, що не варто захоплюватися занадто пізніми прийомами їжі, адже шлунково-кишковому тракту потрібен відпочинок (а ти й так змушуєш його постійно працювати). Привчити себе не їсти на ніч — це нескладно. Зате згодом організм звикне й подякує тобі бадьорістю та свіжим, здоровим кольором обличчя. А що може бути кращим?

Beauty Fresh

Обличчя

Догляд за шкірою обличчя для чоловіків: як правильно доглядати та які засоби обрати

Події

Жіночий бранч премії «Жінка України»: простір сили, мрій та синергії

Тіло

Лімфодренажний масаж: техніка, користь і секрет краси

Обличчя

Купероз на обличчі: як розпізнати, лікувати та позбутися судинної сітки

Beauty Book

Міцелярна вода

Тіло

Постакне: як позбутися плям, рубців і шрамів після прищів

Тіло

Як доглядати за жирною шкірою: поради, помилки та найкращі засоби

Тіло

Як визначити тип шкіри та підібрати правильний догляд

Нігті

Види нарощування нігтів: яке нарощування краще обрати та чим вони відрізняються

Обличчя

Краса з науковим підходом: чим дивує нова сироватка з вітаміном С від Medik8

Beauty Book

Подологія

Нігті

Зміцнення нігтів: як зробити нігті міцними в домашніх умовах та салоні

Обличчя

Види макіяжу: тренди, техніки та поради візажистів

Нігті

Базове покриття для нігтів: як вибрати, які бувають види та як правильно наносити

Очі

Чим змивати водостійку туш: ефективні засоби, поради та догляд за віями

Новинки

Джусі Фіз від KIKO Milano - ваш італійський аперитив краси цього літа