Назва дієти "Сходинка" пов’язана з її концепцією: крок за кроком ви долаєте кілька непростих етапів. Їхня кількість строго визначена. У цій дієті не буває меню на 7 або 12 днів – потрібно витримати лише 5 днів. Пояснюємо чому.
Особливості та протипоказання дієти "Сходинка"
Цей режим харчування належить до низьковуглеводних, тобто заснований на критичному зниженні калорійності. Організм починає спалювати власні жирові запаси. Але для нього голодування є величезним стресом, тому реакції можуть бути несподіваними: від загострення захворювань ШКТ і серцево-судинної системи до надмірного запасання жиру навіть з води. Тому дієтологи не рекомендують "Сходинку" людям із вищевказаними захворюваннями. Для решти існує єдине обмеження – не повторювати дієту протягом приблизно 3 місяців і правильно з неї виходити, щоб не набрати вагу знову.
Меню дієти "Сходинка"
Сходинка 1 – Очищення (-0,5–1 кг)
Щоб налаштувати організм на позбавлення від зайвої ваги, потрібно як слід очистити кишечник. Для цього знадобляться:
- активоване вугілля – 12 табл.;
- яблука – 1 кг;
- негазована вода – 1,5–2 л.
На цьому етапі дотримуйтеся таких умов: приймайте активоване вугілля за годину до їжі по 2 таблетки; яблука розділіть на 6 прийомів їжі й їжте кожні 2 години; протягом доби потрібно випити не менше 1,5 літра води.
Сходинка 2 – Відновлення (-0,5 кг)
Як бачите, назва також промовиста – на цьому етапі потрібно відновити мікрофлору кишечника, порушену на попередньому етапі. Для цього вам знадобиться кефір. На другий день потрібно вжити:
- кефір 1% – 1 л;
- знежирений сир – 600 г;
- негазована вода – 1,5 л.
Білкові продукти засвоюються довше, тому раціон потрібно розділити на 3 прийоми їжі. Між ними пийте воду, щоб організм не відчував спрагу.
Сходинка 3 – Енергія (-0,5–1 кг)
Смачний етап покликаний дати вашому організму ударну дозу легкозасвоюваних цукрів. Дозволені продукти:
- родзинки – 300 г;
- мед – дві ст. л.;
- компот із сухофруктів без цукру – 2 л.
Їжте родзинки кожні 15–20 хвилин у невеликих кількостях. Мед розділіть на 4 прийоми їжі. Часто пийте компот. Якщо ви не любите компот із сухофруктів – пийте воду.
Сходинка 4 – Побудова (-0,5–1 кг)
Після попереднього солодкого дня ця сходинка здасться надзвичайно ситною. На цьому етапі ваш організм отримує будівельний матеріал для м’язів – протеїн, отже, втрата ваги відбуватиметься за рахунок жиру, а не води чи м’язової тканини.
Меню на день складається з 500 г вареного курячого м’яса (можна замінити індичкою) і 2 л чистої води. Дозволено вживати свіжу зелень. Розділіть м’ясо на 5 прийомів їжі.
Сходинка 5 – Спалювання жиру (-1–1,5 кг)
Цим етапом завершується п’ятиденний курс, покликаний активно боротися з жировими відкладеннями. У меню входять такі продукти:
- вівсяні пластівці сухі – 200 г;
- овочі, фрукти – 1 кг.
Пластівці повинні бути з мінімальною обробкою – у них багато клітковини. Краще залити вівсянку окропом і дати настоятися, щоб у каші збереглися всі корисні речовини. Можна їсти будь-які фрукти, окрім бананів і винограду, з овочів обмежтеся огірками, помідорами, кабачками, гарбузом.
Вихід із дієти
Після завершення суворого плану харчування рекомендується перейти виключно на здорову їжу, обмежити споживання цукру та борошняних виробів, а краще взагалі від них відмовитися. Про фастфуд забудьте, інакше ефект бумеранга не змусить себе чекати.
Ймовірні результати дієти "Сходинка"
Як і при будь-якій іншій дієті, результат залежить лише від початкової ваги та швидкості обміну речовин, яка є індивідуальною. У середньому за таким планом харчування за 5 днів можна втратити 3–4 кг, при великій надмірній вазі – до 8 кг. Щоб схуднути й зберегти вагу після дієти, не забувайте займатися спортом. Навіть 30 хвилин інтенсивного фізичного навантаження допомагають втратити 250–300 ккал на день.