Досить це терпіти: як швидко вилікувати заїди в куточках рота

Заїди можуть приносити багато дискомфорту, окрім болісних відчуттів. Улюблені ласощі вже не приносять того задоволення, як і прогулянка з подругами. Розповідаємо про причини цього стану та ділимося ефективними способами лікування заїд.

Заїди в куточках рота — це зовсім не конкретне захворювання, як вважають багато людей. Це симптом певних станів організму. Дефекти шкіри найчастіше з’являються в куточках рота, але можуть виникати і на всій поверхні губ чи навіть на підборідді. Звісно, що безслідно для нас заїди не проходять. При заїдах можуть запалюватися підщелепні лімфовузли, з’являтися свербіж і лущення в уражених та навколишніх ділянках. Однак заїди не завдають серйозної шкоди, хоча створюють значний видимий дискомфорт.  

Причини заїд у куточках рота  

Безпосередніми причинами утворення заїд у куточках рота є бактерії. Незважаючи на те, що у багатьох заїди з’являються під час підвищеної температури, справа все ж у мікроорганізмах. Якщо тобі здається, що ти не хворієш, а температура піднялася сама по собі, то це помилка. Підвищена температура — це реакція організму на інфекцію, імунітет бореться з нею, тому температура зростає. Тож якщо температура є, але інших симптомів застуди немає, знай, що організм просто переміг інфекцію без додаткової допомоги.  

заеды на губах причины

Отже, як ми вже сказали, причина заїд у куточках рота — це мікроорганізми. Можна бути абсолютно здоровим і все одно отримати ці дратівливі тріщини в куточках рота. Це означає, що на шкірі були тріщини, куди потрапили бактерії.  

Але чому ці мікроби провокують ураження шкіри саме в області куточків рота? Варто зазначити, що серед представників світу мікроорганізмів лише два види здатні викликати заїди. Це стрептококова та грибкова інфекції. З першої групи найбільш активним при заїдах є епідермальний стрептокок, а з другої — дріжджоподібні гриби роду Candida.  

Читайте також

Як прибрати целюліт на ногах: керівництво від А до Я

Саме вони викликають запалення та ураження верхніх шарів шкіри, яке має обмежений характер. Зважаючи на те, що обидва мікроби належать до мікрофлори, яка мешкає на поверхні шкіри кожної людини, для їхньої активізації та утворення заїд необхідні певні умови.  

Про що свідчать заїди  

Існує кілька факторів, які призводять до утворення заїд. Серед побутових можна виділити такі:  

  • Використання немитого посуду;  
  • Облизування губ та куточків рота на морозі, коли шкіра потріскана;  
  • Порушення правил гігієни ротової порожнини;  
  • Переохолодження;  
  • Вживання немитих овочів і фруктів;  
  • Видавлювання прищів та розчісування шкіри в зоні куточків рота.  

Це лише ті причини заїд у куточках рота, які не залежать від стану здоров’я. Однак заїди можуть з’являтися як реакція на певні хвороби. Наприклад, запальний процес на губах може проявитися за таких умов:  

  • Ослаблений імунітет;  
  • Залізодефіцитна анемія та інші види анемії;  
  • Цукровий діабет;  
  • Захворювання печінки;  
  • Гіповітамінози;  
  • Тривале підвищення температури тіла.  

Також лікування деяких захворювань може спричинити появу заїд. Курси цитостатиків, гормонотерапії глюкокортикоїдами, імунодепресантами можуть викликати порушення шкірного покриву в області рота.  

как лечить заеды

Як лікувати заїди  

Як ми вже згадували, заїди — це не хвороба, а симптом однієї з хвороб, тому попередити або передбачити їхню появу неможливо. Але їх можна вилікувати.  

Медикаментозні препарати для лікування заїд повинен призначати лікар, оскільки вони можуть бути викликані певним захворюванням. Але є й методи народної медицини, які допомагають швидко позбутися заїд.  

Читайте також

Органіка, та й тільки: найкращі домашні скраби для обличчя за типом шкіри

До перевірених методів належать:  

  • Вушна сірка. Застосування сірки, хоча й не зовсім естетичний спосіб лікування заїд, проте дуже дієвий;  
  • Подрібни листя подорожника до стану кашки, поки не виділиться сік. Отриманою сумішшю змащуй тріщини кожні 2-3 години. Через два дні від заїд залишиться лише невеликий слід.  
  • Застосування натуральних олій у вигляді примочок або простого натирання чудово допомагає від заїд. Добре діють олії чайного дерева, шипшини та чорного кмину.  
  • Для боротьби із заїдами грибкового походження (через інфекції) добре підходить промивання ран концентрованим содовим розчином або сумішшю розчину з вітаміном В12.  
  • Сода — відмінний антисептик, який знищить бактерії та інфекції в твоїй ранці. Змішай столову ложку соди з невеликою кількістю води, щоб утворилася густа паста. Нанеси її на уражену ділянку та залиш на 5 хвилин. Змий, протри чистим рушником і нанеси зволожувальний крем. Повторюй процедуру кожні 3-4 години.  
  • Часник містить сполуку під назвою аліцин, яка має протигрибкову активність. Місцеве застосування чудово підходить для лікування заїд, а також свербежу та пов’язаного із ним запалення. Роздуши 2 зубчики часнику, нанеси цю пасту на заїду та залиш на 5-10 хвилин. Змий і зволож. Повторюй процедуру кожні 4 години.  
  • Мед є чудовим засобом від заїд завдяки своїм протигрибковим та антисептичним властивостям. Нанеси його на уражену ділянку та залиш на 15-30 хвилин. Потім змий і промокни заїду, щоб вона була сухою. Повторюй процедуру кожні 3-4 години.  
  • Пиття води з лимоном також може допомогти подолати симптоми. Присутність вітаміну С у лимоні робить його природним зміцнювачем імунітету, який бореться з інфекціями та бактеріями.  
  • Кокосова олія має дві чарівні властивості для боротьби із заїдами. По-перше, вона протигрибкова, а по-друге, це чудовий зволожувач, який швидко відновить твою ранку. Нанеси кокосову олію на заїду та залиш на 30-40 хвилин перед тим, як змити.  

Варто також зазначити, що заїди ні в якому разі не можна закривати коректорами, консилерами, тональним кремом чи, тим більше, помадами. Під час змивання засобу ти можеш рознести інфекцію по всьому обличчю.

Читайте також

Меню на 1500 ккал: простий і смачний раціон на тиждень

Beauty Fresh

Wellnes&travel

Знову прищі? Що відбувається із зовнішністю під час менструального циклу

Очі

Перманентний макіяж брів: все, що потрібно знати про процедуру

Обличчя

Це геніально: найкращий спосіб очистити б’юті-блендер за 1 хвилину

Beauty Book

Бензойна кислота у косметиці

Обличчя

Ударна доза SPF-контролю: 6 найкращих сонцезахисних кремів під макіяж

Тренди

Сама ніжність: як зробити японський макіяж і на що звернути увагу?

Тіло

Воскова депіляція для новачків: 7 головних помилок

Anti-age

Ніяких зморшок: 7 головних правил догляду за обличчям після 30

Обличчя

Як використовувати алое для обличчя в домашніх умовах

Тіло

Як прибрати целюліт на ногах: керівництво від А до Я

Обличчя

Завтра ти дізнаєшся: чи дійсно необхідно вмивати обличчя вранці?

Обличчя

Ідеальний та бюджетний літній догляд: 10 огіркових масок для обличчя

Аромат

MAKEUP представив новинку від Adidas: 6 нових ароматів, що змінюють настрій

Обличчя

Органіка, та й тільки: найкращі домашні скраби для обличчя за типом шкіри

Аромат

Дорогоцінні аромати: 10 найдорожчих парфумів у світі

Здорове харчування

Меню на 1500 ккал: простий і смачний раціон на тиждень