У багатьох країнах Європи обліпиху використовують у лікувальних цілях вже протягом багатьох років. Спеціальні засоби для догляду та лікарські препарати на основі обліпихи застосовуються для лікування складних шкірних захворювань. Її додають у зволожувальні креми, скраби, засоби для вмивання, маски.
Обліпиха має дивовижні регенеративні властивості, допомагає позбутися висипань, розгладжує зморшки та рятує від сухості. Цінною буде обліпиха також після активної сонячної інсоляції. Обліпихова олія повертає шкірі живий колір, позбавляє пігментації та зволожує поверхню обличчя. Її також часто використовують при різних виразках і ранах на шкірі, адже продукт має загоювальні властивості.
Завдяки зволожувальним жирним кислотам, що містяться в обліпиховій олії, вона здатна відновлювати клітини шкіри, а висока концентрація вітамінів Е та С зменшує глибину і довжину зморшок, одночасно пом’якшуючи шкіру та роблячи її пружною. Фактично, вітамін Е, як було доведено, є одним із провідних натуральних інгредієнтів у антивікових засобах, а обліпихова олія – один із найбюджетніших його джерел.
Обліпихова олія має сильну протизапальну, антибактеріальну дію і містить велику кількість антиоксидантів; ті ж самі поживні речовини, які запобігають появі зморшок, також допомагають уникнути появи прищів.
Обліпихова олія для обличчя: чим корисна?
- Засоби на основі обліпихової олії перш за все використовуються для профілактики старіння. Також можна окремо використовувати обліпихову олію з метою розгладження зморшок.
- Обліпихова олія підвищує еластичність шкіри, робить її більш пружною та позбавляє від мімічних зморшок.
- Відбілює шкіру, захищає, допомагає зменшити прояви пігментних плям, сприяє рівномірному та красивому засмаганню.
- Сприяє відновленню кислотно-лужного та ліпідного балансу шкіри.
- Надає протимікробну, антисептичну та протизапальну дію на шкіру обличчя.
- Чудово зволожує ніжну шкіру губ, захищає її від сонячного випромінювання.
- Можна використовувати для зміцнення вій і прискорення росту брів.
Кому протипоказана обліпихова олія?
Обліпихова олія та засоби на її основі протипоказані людям з індивідуальною непереносимістю інгредієнта. Також відомі випадки, коли при зовнішньому застосуванні з’являлися червоні плями, висипання та печіння. Перш ніж наносити обліпихову олію на обличчя, перевірте її дію на кистях рук.
Домашні сироватки з обліпиховою олією
Сироватка проти прищів
Візьміть одну столову ложку алкоголю, п’ять крапель обліпихової олії, три краплі олії лаванди, три краплі вітаміну Е та трохи рожевої води. Добре перемішайте та розпилюйте засіб на проблемні ділянки перед сном. Він підсушить прищики, одночасно живлячи та зволожуючи шкіру.
Засіб з обліпихою проти зморшок
Ви можете розбавити обліпихову олію свіжим алое вера для ідеального захисту від небажаних зморшок. Обидва ці інгредієнти містять велику кількість вітаміну Е, який розгладжує лінії на обличчі, а вітамін С в обліписі досить сильний, щоб забезпечити захист, подібний до будь-якого покупного крему.
Обліпихова олія: застосування
Маски та інша продукція з обліпиховою олією можуть стати чудовими помічниками у догляді за шкірою обличчя. Також рекомендується додавати кілька крапель чистого концентрату обліпихової олії у креми для обличчя.
Як вже було сказано вище, обліпихова олія чудово стимулює ріст і зміцнює брови та вії. Для цього рекомендуємо кілька разів на день наносити олію на потрібну зону.
Крем проти зморшок з обліпихою Eveline BOTANIC EXPERT
Антивіковий крем для обличчя з обліпихою та SPF 20
Олія для обличчя та тіла з обліпихою Weleda